گروه تحقیقات خدمات مخابراتی کاوشکام آسیا

پایش شبکه موبایل

  • قابلیت بررسی QoE به صورت End-to-End با تعریف انواع سناریوهای تست از راه دور بر روی دستگاه پروب
  • مشاهده نقشه به‌روز پوشش اپراتورها، اندازه‌گیری کیفیت سرویس‌های مختلف و بررسی پارامترهای شبکه موبایل با اپلیکیشن KCNET
  • ارتباط امن و برخط دستگاه‌های پروب و کاربران KCNET با نرم‌افزار پایش و سرور مرکزی با امکان گزارش‌گیری آنلاین و آنالیز وضعیت شبکه در سطوح مختلف
پایش شبکه موبایل
مدیریت موثر و توسعه مناسب شبکه توسط اپراتورها، نیازمند روش‌های بهینه برای پایش شبکه است. سازمان‌های ناظر نیز نیازمند بررسی و پایش شبکه اپراتورها در ابعاد وسیع می‌باشند. 
"راهکار پایش شبکه موبایل" گروه تحقیقات خدمات مخابراتی کاوشکام آسیا شامل انواع دستگاه پروب از راه دور، نرم‌افزار تحت وب پایش، اپلیکیشن اندروید و آنالیز داده‌ها بوده و امکان بررسی دائمی وضعیت شبکه از منظر کاربر را برای اپراتورهای شبکه و سازمان‌های ناظر فراهم می‌نماید.
بهینه‌سازی شبکه موبایل:
استفاده از راهکار پایش شبکه برای بهینه‌سازی شبکه موبایل راه‌حلی ارزان و همه جانبه است که پیمانکاران بهینه‌سازی و اپراتور را در یافتن مشکلات شبکه و رفع آن یاری می کند. 
کاهش هزینه‌های عملیاتی:
استفاده از راهکار پایش شبکه و جایگزینی آن با روش‌های قدیمی پایش، نقش موثری در کاهش هزینه‌های عملیاتی اپراتورها خواهد داشت.
پایش نقاط دور از دسترس:
با استفاده از راهکار پایش شبکه موبایل مناطق روستایی، مرزی و صعب العبور به راحتی قابل پایش خواهند بود.
مقایسه اپراتورهای مختلف:
با استفاده از راهکار پایش شبکه موبایل، می‌توان اپراتورهای حقیقی و مجازی ارائه‌دهنده سرویس در یک منطقه را از منظر پوشش، سرویس و عملکرد با یکدیگر مقایسه نمود.
Half Cylander Button

اجزای راهکار پایش شبکه موبایل

پروب از راه دور
پروب از راه دور  با امکان نصب ثابت در مکان دلخواه یا روی وسایل نقلیه در حال حرکت، امکان اندازه‌گیری پارامترهای شبکه موبایل و کیفیت سرویس‌های مختلف را از منظر کاربر در تکنولوژی‌های مختلف (2G/3G/4G) بطور پیوسته در هر زمان فراهم می‌نماید. کاربر می‌تواند از طریق یک نرم‌افزار تحت وب پیکربندی و تعریف انواع تست را از راه دور انجام دهد. این دستگاه امکان استفاده از 4 سیم‌کارت برای تست شبکه را دارد. 
نرم‌افزار تحت وب پایش شبکه
نرم‌افزار تحت وب امکان مدیریت و کنترل دستگاه‌های پروب از راه دور را فراهم می‌نماید. کاربر از طریق این نرم‌افزار امکان تعریف انواع تست، اختصاص تست به دستگاه یا گروهی از دستگاه‌ها بر اساس زمان‌بندی دلخواه، مشاهده وضعیت دستگاه‌ها و گزارش‌گیری از آن‌ها را خواهد داشت. 
پایش شبکه موبایل
پایش شبکه موبایل
اپلیکیشن پایش شبکه
نرم‌افزار موبایل پایش شبکه با نصب بر روی گوشی کاربران امکان پایش و بررسی کیفیت سرویس‌های مختلف را، از جمله سرعت و تاخیر ارسال و دریافت فایل در پروتکل‌های مختلف، مکالمه و مشاهده وضعیت پوششی اپراتور، فراهم می‌نماید.
آنالیز داده‌ها
داده‌های حاصل از پایش از طریق پروب از راه دور و یا اپلیکیشن پایش به سرور مرکزی منتقل می‌گردد. این داده‌ها آنالیز شده و گزارش‌های حاصل از طریق نرم‌افزار تحت وب در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.  
Half Circle Button
Support Icon

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

با کارشناسان ما در تماس باشید

مشتریان ما

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور
نقش اول کیفیت (ناک)
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
منطقه آزاد تجاری-صنعتی ارس
مرکز تحقیقات مخابرات ایران
شرکت گلرنگ